Blog i Aktualności

Witamy na naszym blogu!

Tu znajdziesz ciekawe informacje i zdjęcia związane z działalnością i życiem naszej kwiaciarni. Ponieważ studio florystyczne Florika to nie zwykły punkt sprzedaży  rośłin, kwiatów i bukietów. To miejsce twórczości, miejsce życia roślin, przestrzeń artystyczna dla wszystkich milośników piękna i natury . To miejsce, gdzie kwiaty mogą powiedzieć więcej niż słowa!

Rośliny miododajne – czym są i dlaczego warto je sadzić?

Wbrew pozorom nie wszystkie kwitnące rośliny są miododajne.  Określa się tą nazwą wiele roślin aromatycznych, bulin lub roślin zdrewniałych, które są korzystne dla pszczół i innych owadów. 

 Instytut Panton specjalizuje się w doradztwie kolorystycznym i  co roku ogłasza odcień, który zdaniem trendsetterów, będzie królował  w nadchodzącym sezonie. To już mamy nowy główny  kolor 2018 roku – to głęboki, dość wyrazisty fiolet

Jesień to wspaniała i piękna pora roku. Różnobarwna i różnorodna jesień jest niedościgniona pod względem dostarczania pomysłów na wszelakie stylizacje ślubu i wesela.  

Słowo „wrzos”, pochodzenia celtyckiego, ma tę samą etymologię, co słowo „drzewo”. Za złą sławę tej rośliny na świecie być może odpowiedzialna jest Skandynawia.

Z okazji tego, że nasz profil @florika.wro polubiło już ponad 500 osób, chcielibyśmy to uczcić 😊.
Do wygrania eleganckie pudełko z kwiatami – śliczne czerwone róże 🌹.
Zachęcamy Was więc gorąco do wzięcia udziału !

Zapraszamy do obserwowania naszych profili w mediach społecznościowych.

Kontakty:

ul. Ludwika Rydygiera 35

Wrocław 50-248

Tel.:  +48 (71) 366 09 01
e-mail : info@florika.pl


NIP: 8982228239

Godziny otwarcia:

Pn – Pt 09:00 – 19:00

Sb – 10:00 – 17:00

Nd – 10:00 – 15:00